Wczytuję dane...
Model: 970775 / 521228
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 5907628970775
Wysyłka od: 10.99 PLN
Producent: Smart Games

Śpiąca królewna - Gra logiczna
Smart Games
Polska instrukcjaZabawna gra, która rozwija u dziecka zdolności logicznego myślenia, planowania oraz wyrabia spostrzegawczość.

Czy potrafisz położyć wszystkie elementy na planszy, tak aby pomóż rycerzowi dotrzeć do zamku Śpiącej Królewny? Pomóc Śpiącej Królewnie uciec samej?

Następnie możesz zagrać w grę z smokiem! Wtedy cel gry staje się odwrotny! Umieść smoka w labiryncie tak, aby zablokował wszystkie ścieżki do zamku, uniemożliwiając rycerzowi i Śpiącej królewnie dotarcie do siebie.
Gra śpiąca królewna zawiera 60 wyzwań (30 ze smokiem i 30 bez). Nauka przez zabawę, to wspólna cecha wszystkich gier Smart Games poznaj je już dziś!

 Nic nie jest tu takie proste jak się wydaje.


Zasady gry śpiąca królewna:


Zadania bez smoka dla młodszych dzieci 3+

1. Wybierz zadanie. Umieść w zielonej ramce 4 kawałki z labiryntem tak, jak pokazano to na ilustracji do zadania. Zwróć uwagę na to, że każdy kawałek labiryntu w jednym z rogów ma umieszczony kwiatek o innym kolorze. (Dzięki tej wskazówce łatwiej będzie Ci umieścić elementy z labiryntem we właściwym miejscu). Następnie: umieść zamek na puzzlu z czerwonym kwiatkiem, Rycerza przy wejściu do labiryntu i Śpiącą Królewnę przy bramie zamku.
W połowie zadań po planszy przesuwasz Rycerza, w drugiej połowie - Śpiącą Królewnę:
• Niebieska strzałka (Rycerz): znajdź drogę od wejścia do labiryntu, aż do bramy zamku, przesuwając Rycerza przez labirynt.
• Żółta strzałka (Śpiąca królewna): znajdź drogę od bramy zamku do wyjścia z labiryntu, przesuwając Śpiącą Królewnę przez labirynt. Pamiętaj, że nie możesz przenosić Rycerza ani Śpiącej Królewny przez ściany labiryntu.
Znalazłeś prawidłowe rozwiązanie zadania, gdy Rycerz dotrze do bramy zamku (zadania oznaczone niebieską strzałką) lub Śpiąca Królewna dotrze do wejścia do labiryntu (zadania oznaczone żółtą strzałką). Najkrótsze z możliwych rozwiązań zostało pokazane na odwrocie karty z zadaniem.

Zadania ze smokiem dla dzieci 5+

Wybierz zadanie. Umieść w zielonej ramce 4 kawałki z labiryntem tak, jak pokazano to na ilustracji do zadania. Zwróć uwagę na to, że każdy kawałek labiryntu w jednym z rogów ma umieszczony kwiatek o innym kolorze. (Dzięki tej wskazówce łatwiej będzie Ci umieścić elementy z labiryntem we właściwym miejscu). Następnie: umieść zamek na puzzlu z czerwonym kwiatkiem, Rycerza przy wejściu do labiryntu i Śpiącą Królewnę przy bramie zamku.
W tych zadaniach wcielasz się w rolę smoka! Znajdź takie miejsce na planszy, w którym kawałek puzzla ze Smokiem zmieści się całkowicie pomiędzy ścianami labiryntu. Istnieje wiele ścieżek, które prowadzą do zamku! Jest również wiele miejsc w labiryncie, do których pasuje Smok. Ale jest tylko jedno ułożenie Smoka, które zablokuje wszystkie ścieżki prowadzące do zamku.
Znalazłeś prawidłowe rozwiązanie, gdy Smok zablokuje Rycerzowi drogę do zamku. Prawidłowe rozwiązanie zadania, znajdziesz na odwrocie karty z zadaniem.

Zadania ze smokiem są o wiele trudniejsze niż te bez niego! Jeśli dzieci mają problem z ich rozwiązaniem - spróbuj grać razem z nimi. Na przykład: dorosły może grać jako smok, a dziecko może sprawdzić, czy wszystkie ścieżki do zamku są zablokowane.

Gra logiczna to świetne wprowadzenie do umiejętności orientacji w przestrzeń, planowania i rozwiązywania problemów dla dzieci.

Zawartość opakowania:
  •  1 figurka smoka
  • 1 figurka dzielnego rycerza

  • 1 figurka królewny

  • 4 elementy labiryntu

  • 1 element ze smokiem

  • 1 figurka zamku

  • plansza

  • książeczka z 60 zadaniami

  • książeczka z obrazkami


Wymiary opakowania: 29 x 29 x 7,5 cm


Producent: Smart Games
Ilość graczy: 1
Ilość zadań: 60
Wiek dziecka: 4+

 


Produkt nowy
Fabrycznie zapakowany
A/1
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...